| Email* | |
| Mobile |
| 2G Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Network | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
| Dimensions | 115.2 x 58.9 x 13.5 mm, 77 cc |
| Weight | 106 g |
| Keyboard | QWERTY |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 240 x 320 pixels, 2.4 inches (~167 ppi pixel density) |
| Alert types | Vibration, MP3 ringtones |
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm jack | Yes |
| Card slot | microSD, up to 32 GB |
| Phonebook | Yes, Photocall |
| Call records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| Internal | 100MB storage, 256 MB ROM, 128 MB RAM |
| EDGE | Yes, Class 33 |
| Speed | HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | Yes, v2.1 with A2DP, EDR |
| USB | Yes, microUSB v2.0, USB On-the-go support |
| Primary | 3.15 MP, 2048x1536 pixels |
| Video | Yes, VGA@15fps |
| Secondary | No |
| CPU | 1 GHz |
| Messaging | SMS, MMS, Email, Push Email, IM |
| Browser | WAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash Lite |
| Radio | Stereo FM radio with RDS |
| Games | Yes |
| GPS | No |
| Java | Yes, MIDP 2.0 |
| MP4/H.264/H.263/WMV player | |
| MP3/WAV/WMA/AAC player | |
| Organizer | |
| Voice memo | |
| Predictive text input | |
| Standard battery, Li-Ion 1320 mAh (BL-5J) | |
| Stand-by Up to 707 h (2G) / Up to 830 h (3G) | |
| Talk time Up to 9 h (2G) / Up to 5 h 50 min (3G) | |
| Music play Up to 50 h |
all offer and prices valid on website ?? then money will be given after we get the mobile... :P done.. ?
Help |
The MobileStore |
Security Logos and Payment Methods![]() |