| Email* | |
| Mobile |
Karbonn K334 is a GSM phone. Karbonn K334, a CandyBar mobile comes with a great list of features. Karbonn K334 price is optimal and it is a great buy
Karbonn K334 is a GSM phone. Karbonn K334, a CandyBar mobile comes with a great list of features. Karbonn K334 price is optimal and it is a great buy| Internal Memory | 394 KB |
| Memory Card Type | microSD |
| Extensible Memory | 2 GB |
| Talk Time | Up to 7 Hrs |
| Standby Time | Up to 600 Hrs |
| Capacity | 1800 mAh |
| Keypad | Available |
| Display Type | QVGA |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
| Number of Colors | 65K |
| FM Radio | Available |
| Music Player | Available |
| Video Player | MP3,MP3, MIDI |
| Ringtones | 64 Polyphonic & MP3 |
| Contacts Management | Available |
| Conference Call | Available |
| SMS | Available |
| Anti-theft feature | |
| Languages supported(english,hindi) | |
| Predictive Text Input |
Help |
The MobileStore |
Security Logos and Payment Methods![]() |