| Email* | |
| Mobile |
| Package Contents | 1 Handset, 1 Battery, 1 charger, User Manual |
| Model Number | K115 |
| Phone Type | Candy Bar |
| Network Type | GSM |
| SIM Type | Dual SIM |
| Operating System | No OS |
| Screen Size | 1.77 inch (4.5 cm) |
| Screen Type | TFT |
| Resolution | 128 x 160 Pixels |
| Primary | Digital |
| Secondary | No |
| Video Recording | Yes |
| RAM | No |
| Internal Memory | No |
| Expandable Memory | Up to 8 GB using MicroSD |
| Phone Book | 500 Entries |
| SMS | 200 Entries |
| Browser | WAP |
| GPRS | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Music Player | Yes |
| Video Player | Yes |
| Radio | FM Radio with Recording |
| Compatibility | MP3, MP4, 3GP |
| Type | Li-ion |
| Capacity | 1050 mAh |
| Additional Mobile Features | Dual LED Torch, Hindi & English Language Support, Caller Blacklist, Mobile Tracker, Data Protection, Privacy Protection, Call Reject by SMS |
| Warranty | 1 Year Manufacturer Warranty on Mobile Phone and 6 Months Warranty on Accessories |
Help |
The MobileStore |
Security Logos and Payment Methods![]() |